Wakacje w Gąskach, dlaczego warto tutaj przyjechać

Wakacje w Gąskach, dlaczego warto tutaj przyjechać?

Wakacje nad morzem wybiera zdecydowana większość Polaków. Najczęściej jednak wybierane są najbardziej znane miasta – Gdańsk, Kołobrzeg, Świnoujście czy Mielno. Plaże tam są zatłoczone i trudno o spokój, który chciałoby się mieć na wakacjach. Jest jednak świetna alternatywa dla najpopularniejszych miejsc. Gąski to mała miejscowość letniskowa, leżąca na zachodnim wybrzeżu morza bałtyckiego w pobliżu Mielna. Na turystów czeka tutaj wiele miejsc noclegowych, duża, piaszczysta plaża, a także wiele innych atrakcji turystycznych. Oto, dlaczego warto przyjechać na wakacje do Gąsek.

Atrakcje turystyczne Gąsek

Największą atrakcją turystyczną Gąsek jest piękna, czysta i szeroka plaża. Jest ona idealnym miejscem na spokojny wypoczynek z dala od tłumów ludzi, a zwłaszcza dla rodzin z dziećmi czy osób z psami. Wybierając się do Gąsek, panie nie mogą więc zapomnieć o strojach kąpielowych. Stroje kąpielowe damskie pozwalają nie tylko na kąpiel w morzu, ale też na opalanie i dają komfort w czasie upału. Cikewe stroje kąpielowe znajdziesz tutaj https://eozone.pl/stroje-kapielowe. Oprócz plaży, najbardziej znaną atrakcją turystyczną Gąsek jest latarnia morska. Chcąc wejść na jej szczyt, trzeba pokonać aż 190 krętych, granitowych schodów, ale widok ze szczytu jest wart tego wysiłku. Kolejną wspaniałą atrakcją jest Pałac Morski otoczony malowniczym parkiem. Oba te miejsca są zabytkami. Przez Gąski przebiega także 39 kilometrowy szlak turystyczny prowadzący z Pleśna do Dąbek. Nie brakuje też szlaków dla miłośników dwóch kółek i pedałów. W pobliżu Gąsek znajdują się także Ogrody Hortulus, park linowy TUKAN w Mielnie czy gospodarstwo agroturystyczne ze stadniną koni.


Atrakcje Turystyczne Gąsek

Dane z serwisu gaski.pl
 1. Plaża w Gąskach
 2. Plaża to największa atrakcja turystyczna miejscowości - piękna, czysta i przede wszystkim szeroka. Gąski to raj dla wczasowiczów pragnących odpocząć od miejskiego zgiełku, a tamtejsza plaża jest idealnym miejscem dla ludzi ceniących sobie ciszę i spokój, a także dla rodzin z dziećmi. ul. Nadbrzeżna 10, Gąski
 3. Latarnia morska
 4. Latarnia morska w Gąskach została zbudowana pod koniec XIX w. - to najbardziej znana atrakcja turystyczna Gąsek. Na szczyt latarni prowadzą kręte, granitowe schody - aby się dostać na taras trzeba pokonać ich aż 190. Ze szczytu rozciąga się malowniczy widok na Morze Bałtyckie. ul. Latarników 7, Gąski
 5. Pałac Morski
 6. Pałac Morski. Zabytkowy, neoklasyczny Pałac Morski z II poł. XIX wieku. Otoczony również zabytkowym ok. 6,7 ha parkiem z m.in. bukami, cyprysikami groszkowymi oraz klonami srebrzystymi. Obecnie pałac, pełni funkcję całorocznego ośrodka wypoczynkowego. ul. Gąski 14, Sarbinowo
 7. Szlaki turystyczne
 8. Szlaki turystyczne. Szlak nadmorski jest oznaczony kolorem czerwony i ma długość około 39 kilometrów. Trasa przebiega z Pleśna przez Gąski - latarnia, Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Unieście, Łazy do Dąbek.
 9. Szlaki rowerowe
 10. Szlaki rowerowe. Szlak przebiega wybrzeżem Morza Bałtyckiego. Stanowi część szlaku międzynarodowego. Wzdłuż szlaku znajdują się liczne zabytki historyczne oraz przyrodnicze.
 11. Ogrody HORTULUS
 12. Ogrody Hortulus zlokalizowane są w Dobrzycy pomiędzy Kołobrzegiem, a Koszalinem. Na obszarze 11 ha przygotowano prawie 30 ogrodów tematycznych z licznymi nasadzeniami oraz ciekawymi atrakcjami. ul. Dobrzyca 76, Dobrzyca
 13. Park linowy Tukan - Mielno
 14. Park linowy Tukan położony jest w Mielnie i stanowi ciekawą opcję aktywnego, rodzinnego wypoczynku. Na miejscu znajduje się kilka tras o różnym stopniu trudności, przeznaczonych zarówno dla dzieci jak i dorosłych. ul. Chmielna 4, Mielno
 15. Jazda konna
 16. Nieopodal Gąsek znajduje się niewielkie gospodarstwo z agroturystyką. Właściciele oprócz przejazdów bryczkami oferują również świeże przetwory, warzywa i owoce. » ul. Kładno 7, Dobrzyca
 17. Western City - Ustronie Morskie
 18. Marzyłeś kiedyś o przeniesieniu się do świata szeryfów, rewolwerowców i poszukiwaczy złota? Tutaj odkryjesz cały Dziki Zachód. ul. Kolejowa, Ustronie Morskie
 19. Przystanie rybackie w Chłopach i Ustroniu
 20. Zarówno sam proces wyciągania łodzi na brzeg, jak również kolorowe kutry spoczywające malowniczo na plaży są niekwestionowaną atrakcją i przyciągają wielu turystów.
 21. Latarnie Morskie woj. zachodniopomorskiego
 22. Szlak Latarni Morskich woj. zachodniopomorskiego przebiega praktycznie wzdłuż wybrzeża Bałtyku.
 23. Kołobrzeg
 24. Będąc w tym urokliwym mieście powinniśmy odbyć spacer po Kołobrzeskim molo, które ma długość około 200 m - to najlepsze miejsce do oglądania wschodów i zachodów słońca.
 25. Ustronie Morskie
 26. Ustronie Morskie jest znaną i lubianą miejscowością wypoczynkową polskiego wybrzeża. Organizowane jest tu wiele imprez kulturalnych i sportowych.
 27. Sarbinowo
 28. Sarbinowo to niewielkie, spokojne letnisko położone na zachodnim wybrzeżu (w gminie Mielno), do którego warto wybrać się na spacer plażą z latarni w Gąskach.
 29. Chłopy
 30. Przy plaży, w centrum Chłopów, znajduje się chętnie odwiedzana przez turystów przystań rybacka. Tutejszą plażę zdobią interesująco i malowniczo prezentujące się kolorowe rybackie kutry. »
 31. Mielno
 32. Największą atrakcją Mielna jest czysta plaża, z wydzielonymi strzeżonymi latem kąpieliskami, wzdłuż której na odcinku 3 km pomiędzy Mielnem i Unieściem biegnie promenada nadmorska.
 33. Unieście
 34. Turyści, którzy nie pożądają tłoku na nadmorskiej plaży, mogą kroki swe skierować nad jezioro Jamno
 35. Koszalin
 36. Miasto to stanowi jeden z większych ośrodków kulturalnych w regionie. Znajdują się tu teatry, kina, muzea, amfiteatr i filharmonia.

Mapa i okolice naszych domkówNoclegi w Gąskach

Gąski oferują bardzo bogatą bazę noclegową w postaci licznych domków letniskowych na wynajem (oczywiście zapraszamy do skorzystania z naszej oferty). Każdy znajdzie domek letniskowy dla siebie – z możliwością nocowania ze zwierzakiem czy z atrakcjami dla dzieci. Oprócz domków letniskowych znajdziemy tutaj także ośrodki wypoczynkowe, apartamenty, pokoje, tanie kwatery czy nawet pola namiotowe dla amatorów nocowania pod gołym niebem. Ceny pokoi czy kwater zaczynają się już od 25 – 30 złotych za osobę. Wynajem domku letniskowego czy apartamentu będzie kosztował już więcej.

Gdzie dobrze zjeść w Gąskach?

Poza bazą noclegową Gąski oferują także bogatą bazę gastronomiczną. Znajduje się tutaj wiele restauracji, barów, pizzerii, smażalni ryb, a także kawiarni i oczywiście lodziarni. Ceny jedzenia są zróżnicowane, ale nie trzeba obawiać się o paragony grozy. Na pewno można zjeść tutaj taniej niż w najpopularniejszych miejscowościach nadmorskich. Miejscowość ma swoją stronę internetową, na której można dowiedzieć się o niej wszystkiego, włącznie z możliwościami uzyskania ewentualnej pomocy medycznej.

Dlaczego warto wybrać Gąski na wakacje?

Gąski to idealny wybór dla osób, które nie lubią zatłoczonych plaż oraz cenią sobie prywatność, spokój i swobodę. Jest to malownicze miejsce, w którym każdy miło i przyjemnie spędzi czas. Na pewno zaletą Gąsek są liczne atrakcje turystyczne czy baza noclegowa. Zachęcające do przyjazdu są także ceny, zarówno za noclegi, jak i wyżywienie. Gąski to znakomity wybór dla osób z mniej zasobnym portfelem, które nie chcą przepłacać, o co łatwo w najpopularniejszych kurortach, gdzie lokale gastronomiczne i hotele ochoczo korzystają z licznych turystów. W Gąskach nie uświadczysz hałasu, tłumów czy kolejek. Spędzisz czas spokojnie, odpoczniesz i naładujesz porządnie baterie przed powrotem do domu i do pracy.
Gąski film promocyjny Gąsek

Zachęcamy do kontaktu!


Wczasy Gąski
Wakacje Gąski
Domki Gąski
Wynajem domku Gąski